48

Pogledajte kako su Bayern i Real priredili spektakl, Ancelotti nastavio nevjerovatan niz

H. H.
Carlo Ancelotti u razgovoru sa nogometašem Bayerna Bryanom Zaragozom (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Bayerna i Reala remizirali su rezultatom 2:2 u prvom meču polufinala Lige prvaka, a susret u Minhenu obilovao je uzbuđenjima i preokretima.

Utisak je da je Bayern bio bolji rival, ali Real je vješto iskoristio sve slabosti u odbrani Bavaraca i ogroman individualni kvalitet.

Real je poveo u 24. minuti golom Vinicius Juniora, dok je preokret uslijedio početkom nastavka. U 53. minuti Leroy Sane je pogodio za 1:1, a zatim je u 57. Harry Kane realizirao jedanaesterac za 2:1 Bayerna.

Konačnih 2:2 postavio je Vinicius Junior u 83. minuti kada je pogodio s bijele tačke.

Zanimljivo, bio je ovo deveti susret Carla Ancelottija u Ligi prvaka protiv Bayerna, a do sada nikada nije izgubio. Slavio je šest puta, a tri puta je remizirao.

Sinoć je možda bio i najbliži porazu, no spasio je ga je sjajni Vinicius u samom finišu utakmice.

Revanš susret ovih rivala gledat ćemo naredne srijede u Madridu, na stadionu Santiago Bernabeu.